Zastosowanie kompozytu w ogrodzie

KompozytOgrodzenie wystawione jest na ciągły kontakt z czynnikami zewnętrznymi o charakterze uszkadzającym różne tradycyjne materiały. Może więc zdecydować się na wyróżniający się trwałością kompozyt?

Niezaprzeczalnym faktem jest, że stal rdzewieje a drewno pęcznieje, ulega wypaczeniu i próchnieniu. Natomiast kompozyt jest takim materiałem, z którym nic się nie dzieje. Jeśli więc zdecydujemy się na ogrodzenie kompozytowe możemy zapomnieć o wyżej wymienionych problemach.

Ogrodzenia z kompozytu, tarasy z kompozytu, elewacje z kompozytu będą trwać niewzruszenie niezależnie od tego, czy spadną na niego hektolitry deszczu, czy będą go zalewały promienie słoneczne i czy temperatura będzie biła rekordy zimna albo gorąca. Oczywiście na ogrodzeniu kompozytowym osiada brud, ale z tym problemem można sobie łatwo poradzić albo z zastosowaniem tradycyjnych środków chemicznych wykorzystywanych do czyszczenia i pielęgnacji powierzchni w domu, albo wykorzystując wodę pod ciśnieniem, której strumień skutecznie poradzi sobie z brudem. Ale czym właściwie jest kompozyt i czy jest zdrowy dla środowiska naturalnego?

Kompozyt powstaje w wyniku połączenia w procesie technologicznym włókien drewnianych polimerami. W efekcie połączenia naturalnego surowca z wytworem ludzkiego umysłu i rąk powstaje tworzywo wytrzymałe na wszystkie warunki pogodowe. Kompozyt nie zawiera szkodliwych dla środowiska naturalnego i dla człowieka metali ciężkich (jeśli jest wykonany z PVC, a nie PP lub HDPE), a w przypadku, gdy nosi ślady zużycia – może zostać poddany przetworzeniu.

Ogrodzenie z kompozytu może wyglądać różnie – może być mniej lub bardziej ażurowe, zależnie od tego, jaki kontakt wzrokowy z otoczeniem poza ogrodzeniem preferujemy. Jeśli bardzo zależy nam na chronieniu swojej prywatności – możemy zdecydować się po prostu na jednolity płot, który dzięki swojej trwałości posłuży nam bardzo długo. Kompozytowe ogrodzenie doskonale nadaje się zarówno do posiadłości wiejskich jak i miejskich.

Ogrodzenie kompozytowe ma wiele zalet. Jest chyba najmniej problemowym ogrodzeniem, jakie możemy sobie wyobrazić. W dodatku jest estetyczne. W tym tkwi jego siła i dlatego jego zastosowanie jest godne rozważenia.