maszyny do cięcia aluminium

Najlepsze maszyny do cięcia aluminium i miedzi

Aluminium i miedź są metalami stosunkowo miękkimi, stąd technika ich cięcia musi różnić się od tej wykorzystywanej do cięcia stali. Najlepszymi maszynami do ich obróbki będą przecinarki tarczowe do aluminium. Proponujemy dwa rodzaje: automatyczne i półautomatyczne.

 

Maszyny do cięcia aluminium

Przecinarki do metalu tarczowe półautomatyczne Bomar są jednymi na najlepszych maszyn do tych celów dostępne tutaj https://www.bomar-poland.com.pl/oferta/ . Seria urządzeń AL oznaczonych numerami 400, 500 i 600 doskonale sprawdzą się do cięcia profili aluminiowych. Cechują się dokładnością i precyzją cięcia, która jest pożądana na we wszystkich warsztatach ślusarskich i placach budowy. Minimalna średnica ciętego materiału wynosi 5 mm, a tarcza, której użyto, ma średnicę 40 lub 50 centymetrów. Sama tarcza tnąca musi być twardsza niż w przypadku analogicznej maszyny do cięcia twardszych materiałów. Jest to bardziej ekonomiczne podejście, które zapewnia długą żywotność narzędzia tnącego. Warto wybrać maszyny, które zapewniają cięcie pod kątem do 90°, a imadła posiadają zaciski zarówno pionowe, jak i poziome. Dzięki temu profile są cięte dokładnie i precyzyjnie.

przecinarki-tasmowePrzecinarka do aluminium – różnica między automatem a półautomatem

Maszyny do cięcia aluminium w postaci przecinarki automatycznje są sterowane całkowicie przez mikroprocesor, co umożliwia cięcie jednego kawałka metalu na wiele fragmentów o różnej długości. System podający także jest automatyczny. Praca człowieka sprowadza się do włożenia materiału i wciśnięcia przycisku. W przypadku przecinarek półautomatycznych należy zamknąć ręcznie imadła i manipulować głowicą tnącą do momentu całkowitego przecięcia. Wykorzystanie obu typów zależy od indywidualnego zapotrzebowania na maszynę.

przecinarka

Urządzenia automatyczne

Osobom lubiącym pełną automatyzację możemy polecić model przecinarki tarczowej Bomar AL 500 NC. Posiada podobne parametry co urządzenia półautomatyczne, ale ramię nie musi być dosuwane siłą mięśni. Te urządzenia doskonale sprawdzą się na halach produkcyjnych, gdzie liczy się nie tylko precyzja cięcia, ale także szybkość i niezawodność pracy. W trakcie cięcia nadmiar materiału zostaje zamieniony na wióry, który może utrudnić pracę i spowodować awarię przy taśmie. Dlatego do urządzeń tego typu stosuje się odsysacz wiórów, który jest proponowany jako wyposażenie dodatkowe. Może być wykorzystane także do pozbywania się większych gabarytowo odpadów.

Sprzęt i maszyny do cięcia aluminium

Do przecinania metali miękkich warto wybrać przecinarkę do tego zaprojektowaną. Maszyny Bomar są jednymi z najtrwalszych i najdokładniejszych na rynku, przez co serdecznie je polecamy. Wybór automatu lub półautomatu zależy od indywidualnego zapotrzebowania. W przypadku większych hal produkcyjnych częściej wybiera się automaty ze względu na szybszą pracę oraz wyeliminowanie czynnika błędu ludzkiego.