Z czego zrobić balustradę balkonową

Balustrada balkonowaJedną z ozdób, za sprawą których budynki wyglądają ciekawie są poręcze balkonowe, tarasowe lub balustrady zabezpieczające schody. Współcześnie mamy bardzo  wybór materiałów służących do produkcji balustrad. Możemy wybrać drewno, szkło, metal, aluminium lub pleksi. Najczęściej wykorzystywana jest stal kwasowa i żelazo.

Atrakcyjną propozycją są kute balustrady, które są oryginalne, gdyż projektowane są pod każde zamówienie indywidualnie, czyli każdy klient może zaprojektować swoje balustrady i nie musi martwić się że ktoś będzie miał identyczne. Bogactwo wzorów niejedną osobę przyprawia o zawrót głowy, ale pomaga także zastosować taką balustradę, która będzie współgrać z otoczeniem budynku i z nim samym. Z pewnością zastosowanie balustrad wykonywanych metodą kowalstwa artystycznego sprawi, że dom będzie wyglądał oryginalnie. Takie rozwiązanie zdecydowanie pasuje np. do klasycznego, jednorodzinnego domu. Kute poręcze balkonowe są bardzo trwałe, warto jednak wiedzieć, że duże, szanujące się firmy proponują ich dodatkowe ocynkowanie, jako sposób na znaczne przedłużenie żywotności kutych elementów, oraz oszczędność czasu i pieniędzy na coroczne malowanie.

Ponieważ balustrady balkonowe wystawione są na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych takich jak nadmierne nasłonecznienie czy zmieniające się szybko temperatury, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się te wykonane ze stali kwasoodpornej czyli stali nierdzewnej. Kolejną zaletą tego rodzaju stali jest fakt, że nie wymaga dodatkowych procesów jak cynkowanie, malowanie czy lakierowanie lub impregnacja, która jest niezbędna np. w przypadku zastosowania drewna lub kutych elementów.

Balustrady balkonowe mogą być wytworzone wyłącznie ze stali nierdzewnej, ale coraz więcej osób zainteresowanych jest łączeniem różnych materiałów, na przykład stali nierdzewnej i drewna, szkła lub kamienia albo pleksi. Różnorodne wypełnienie wygląda bardzo oryginalnie i pasuje głównie do nowoczesnych budynków. Takie rozwiązanie stosowane jest zazwyczaj w budynkach biurowych, budynkach użyteczności publicznej, jak muzea, kina czy stacje kolejowe, ale coraz częściej spotyka się je na domach jednorodzinnych. Innym rozwiązaniem jest użycie zwykłej stali, która może zostać pomalowana natryskowo. Jest to doskonały pomysł dla tych wszystkich osób, których dom posiada z góry założoną kolorystykę i które jednak nie do końca przekonane są do użycia stali nierdzewnej potocznie zwanej stalą kwasową.

Kolejną ważną kwestią jest to że poręcze balkonowe to nie tylko, ozdoba dla naszego domu ale także zabezpieczenie przed spadnięciem z wysokości dla nas i dla naszych pociech.

Eleganckie i gustowne poręcze balkonowe bez wątpienia dodają uroku każdej elewacji domu czy budynku. Warto więc zainwestować w idealny materiał i oryginalny design, który będzie prezentował się fenomenalnie i będzie idealnie licować z pozostałymi elementami budynku.