domy kontenerowe

Domy kontenerowe. Oferta warta uwagi

Posiadanie własnego domu to marzenie wielu osób. Niestety koszt budowy domu lub zakupu domu z rynku wtórnego, niezależnie od tego w jakim stanie jest dom i gdzie jest zlokalizowany, jest po prostu potężny. Mało komu udaje się taką nieruchomość kupić lub zbudować bez kredytu. Czy jest tańszy sposób wejścia w posiadanie całorocznego domu? Tak, zakup domu kontenerowego. Dom kontenerowy to oferta warta rozważenia.

Czym jest dom kontenerowy?

Domy kontenerowe to domy budowane z gotowych prefabrykatów. Bardziej tu można mówić o składaniu takiego domu, bowiem tak wygląda montaż domu kontenerowego na działce. Ogromnym plusem takiego domu jest nie tylko cena zakupu, ale i czas montażu. Zlecając tą pracę fachowcom z firmy sprzedającej, domy kontenerowe, można mieć pewność, że praca będzie zakończona w kilka lub kilkanaście dni. Po tym czasie w domu będzie można już zwyczajnie zamieszkać. Jeśli chodzi zaś o cenę, jest ona wielokrotnie niższa od ceny budowy klasycznego murowanego domu a nawet dużo niższa od ceny zakupu domu z rynku wtórnego.

Zobacz także: domy modułowe całoroczne

Czy to są domy całoroczne?

Warto powiedzieć, że część z nich to nie są domy całoroczne. Wśród domów kontenerowych są tak zwane domki letniskowe, idealne na działkę nad jeziorem czy drugie miejsce zamieszkania. Ich cechą jest bardzo niska cena, wynikająca między innymi z gorszej izolacji cieplnej oraz braku ogrzewania.

Wśród domów kontenerowych są też rzecz jasna domy całoroczne. Posiadają wszystko to, co dom powinien posiadać. Odpowiedniej wielości pomieszczenia, okna, ocieplone ściany, wyposażenie a także ogrzewanie. W wielu z nich jest możliwość montażu kominka, który dodatkowo ogrzeje pomieszczenie, sprawiając, że będzie trzeba raczej martwić się o to, że jest w domu za gorąco a nie za zimno. Takie domy przez wiele lat mogą służyć jako miejsce do życia, nawet wieloosobowej rodziny.

Ciekawostką jest to, że takie domy do 35 m2 powierzchni użytkowej można postawić bez pozwolenia na budowę. Wystarczy banalne zgłoszenie prac, które urząd musi zaakceptować. Większe wymagają pozwolenia na budowę, jego uzyskanie jednak nie stanowi większego problemu. Nie trzeba przy takim pozwoleniu szukać projektu domu lub zlecać jego wykonania. Cała dokumentacja jest dostępna u sprzedawcy takich domów.

Zobacz również jak działa pompa ciepła

Możliwości rozbudowy domu kontenerowego

Dużym atutem domów kontenerowych są też nieograniczone wręcz możliwości rozbudowy. Można to robić, decydując się na kolejne kontenery łączone ze starszymi, już tworzącymi dom. Możliwości połączeń jest bardzo wiele, można w ten sposób tworzyć duże domy parterowe jak i domy piętrowe, idealne przy mniejszych działkach i zajmujące dużo mniej miejsca. Rozważając zakup takiego domu, warto to mieć na uwadze i kupować taki, gdzie możliwości rozbudowy będą możliwe. Czasami bowiem może to być utrudnione z powodu – na przykład – miejsca budowy domu i wielkości działki.

dom kontenerowy

Zakup to nie problem

Zakup takiego domu nie jest żadnym problemem. W tej branży działa bardzo wiele firm, jest więc z czego wybierać i gdzie takie domy kupować. Przed zakupem warto spojrzeć na stronę firmy, która takie domy sprzedaje, można tam bowiem zobaczyć zarówno rysunki techniczne domu jak i wizualizację tego, jak będzie wyglądać. W wielu firmach, na stronach internetowych zamieszczane są też zdjęcia gotowych domów, kupionych wcześniej przez innych klientów. Klient od razu więc może dokładnie sprawdzić co kupuje. Oczywiście w wielu firmach są tak zwane domy wzorcowe, do których można wejść, dotknąć ścian, sprawdzić, czy taki dom to coś, co chcemy posiadać.

domki kontenerowe

Podsumowując

Dom kontenerowy to dom, który może być idealnym miejscem do życia. Sprzedawane w bardzo atrakcyjnych cenach, składane w kilka dni i przede wszystkim nowe, na wiele lat mogą stać się wspaniałym miejscem do życia. Oczywiście jak przy każdej nieruchomości i tu z czasem wymagane są prace konserwacyjne, jednak także nie wiążą się z bardzo dużymi kosztami. Marząc o własnym domu i chcąc zrealizować to marzenie, warto poznać bardzo szeroką ofertę domów kontenerowych. Kto wie, może właśnie wśród nich znajdzie się dom, który spotka się z naszym zainteresowaniem i okaże się domem, który warto kupić?