drewniane domy modułowe

Drewniane domy modułowe. Szybka droga do posiadania własnego domu

Budowa domu metodą tradycyjną zawsze wiąże się z dużymi kosztami i koniecznością poświęcenia niemałej ilości czasu. W zasadzie nie ma możliwości zakończenia budowy takiego domu przed upływem co najmniej kilku miesięcy. Czy istnieje szybszy sposób prowadzący do posiadania własnego domu? Tak. Zakup drewnianego domu modułowego.

Drewniane Domy modułowe. Czas budowy nie przekroczy kilku dni

Drewniane domy modułowe, znane też jako domki fińskie, to opcja, którą powinni rozważyć wszyscy, którzy chcą posiadać całoroczny, piękny dom i nie chcą wydawać na niego małej fortuny. Budowane są z gotowych prefabrykatów, wcześniej powstających w firmie. Na miejscu budowy elementy domu składane są w całość. Taka praca nie zajmuje z reguły więcej niż kilka dni, więc jest to niewątpliwa oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy, a także kłopotów związanych z budową domu. Nie ma potrzeby szukania ekip budowlanych, oczekiwania na realizacje poszczególnych etapów budowy, gromadzenia niemałej ilości dokumentów, projektów i pism urzędowych. Zgodnie z przepisami prawa, takie domki można postawić też bez pozwolenia na budowę. Warunek w tej sytuacji jest tylko jeden. Wielkość domku nie może przekraczać 35 m2. Domy o większej powierzchni użytkowej wymagają pozwolenia na budowę, ale i takie powstają błyskawicznie.

Przygotowanie gruntu

Domy drewniane modułowe wymagają oczywiście przygotowania gruntu, na którym będą stawiane. Nie chodzi tu jednak o przygotowanie klasycznych fundamentów czy ponoszenie kosztów ich zalewania. Grunt pod dom modułowy musi być odpowiednio wzmocniony. Najczęściej konieczne jest wykonanie ławy fundamentowej, niekiedy takie domki budowane są też na podstawie z betonowych pali. Czas i koszt przygotowania gruntu jest minimalny, zająć się tym może firma, w której kupujemy domek.

dom modułowy całoroczny

Usługa montażu domku

Domy drewniane modułowe można kupić w wielu firmach działających w tej branży. Zawsze też można zlecić usługę montażu domu, jest to wręcz wskazane. Za niewielką odpłatnością fachowcy z firmy przywiozą na miejsce wszystkie elementy domku i w krótkim czasie złożą je w całość. Już po kilku dniach można dysponować pięknym, funkcjonalnym i ekologicznym domem. Dzięki odpowiedniej izolacji ścian a także ogrzewaniu, dom może spełniać funkcję domu całorocznego. Można w nim mieszkać na stałe, a komfort mieszkania będzie taki sam, jak nie lepszy, niż komfort mieszkania w tradycyjnym domu. Atutem tych domków jest modułowa konstrukcja. Dzięki niej, gdy zajdzie taka potrzeba, można dom powiększyć. W tym celu wystarczy dokupić kolejne moduły i zlecić ich zamontowanie.

Drewno użyte do budowy takiego domu jest bardzo wysokiej jakości, odpowiednio zakonserwowane, więc przez lata tak naprawdę nic się z takim domem nie stanie. Nieruchomość z czasem wymaga oczywiście prac konserwacyjnych, ale w przypadku domów tradycyjnych, również z czasem konieczne są prace remontowe czy konserwatorskie.

domy modułowe całoroczne

Cena domów modułowych

Domy modułowe drewniane są dużo tańsze niż koszt budowy czy zakupu domu tradycyjnego, więc każdy, kto chce szybko i tanio wejść w posiadanie pięknego domu, powinien rozważyć zakup takiego domku. Ceny zależne są rzecz jasna od wielkości domu, użytych materiałów czy wyposażenia, zawsze jednak będą o wiele niższe niż koszt budowy i doposażenia domu budowanego metodą tradycyjną. Różnice w kosztach mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Gdzie kupić dom modułowy?

Drewniane domy modułowe całoroczne oferowane są przez wiele firm. Planując zakup domu modułowego, warto więc poznać oferty co najmniej w kilku miejscach. Z reguły wszędzie jest tanio, zakup domku z firmy, która ma siedzibę w odległej części kraju, zawsze jednak podnosi koszty transportu i montażu. Niekiedy są z tym związane koszty noclegu dla ekipy montażowej, najczęściej jednak w ciągu jednego dnia ekipa składa dom na tyle, by móc w nim spać i w ciągu kilku kolejnych dni kończą swoją pracę. Dom oczywiście można dowolnie doposażać, ozdabiać, malować. Możliwości jest naprawdę wiele. Warto poznać ofertę takich domków, wybrać najodpowiedniejszy i po prostu kupić. Na długie lata stanie się bez wątpienia idealnym miejscem do życia.