sypialnia

Aranżacja ściany w sypialni od a do z

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że ściana w sypialni nie wymaga dekorowania. Jest to oczywiście bardzo błędne myślenie, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu na aranżację sypialni, dzięki czemu przyjemniej będzie się w niej zasypiać.

Ściana za łóżkiem kluczem do sukcesu

W pierwszej kolejności warto skupić się na aranżacji ściany za łóżkiem. Dobrym pomysłem jest na przykład pomalowanie jej na inny kolor, niż pozostałe ściany w sypialni. Można oczywiści postawić na identyczny kolor, ale w nieco ciemniejszym odcieniu. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że poprzez wybranie odpowiedniego koloru farby, można optycznie zmienić kształt danego pomieszczenia. Jeżeli sypialnia jest wysoka, to warto pomalować ściany w poziome pasy. W ten sposób można obniżyć nieco pomieszczenie. W długich i dość wąskich sypialniach warto z kolei postawić na pionowe pasy. W niewielkich sypialniach nie należy stawiać na intensywne kolory i dużą ilość różnorodnych wzorów.

ściana w sypialni

Moda na ceglane ściany

W dzisiejszych czasach jest bardzo duża moda na ceglane ściany. Jest to doskonały pomysł na sypialnię przede wszystkim dla tych osób, które cenią sobie styl skandynawski. Na rynku są dostępne specjalne płytki, które imitują naturalne cegły, dlatego też warto za nimi się rozejrzeć. Najbezpieczniejszym wyborem będą zawsze białe i czerwone cegły. Płytki tego typu przypadną do gustu również zagorzałym miłośnikom stylu industrialnego, który w sypialni jest mile widziany.

Oryginalne ściany obłożone drewnem

W ostatnim czasie coraz więcej osób stawia na oryginalne deski zamocowane bezpośrednio na ścianie, które prezentują się naprawdę bardzo atrakcyjnie. Godny polecenia jest również kamień dekoracyjny, który przypomina do złudzenia naturalne drewno. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że na ścianach można układać popularne panele podłogowe.

Oryginalna i pomysłowa tapeta

Dla wielu osób najwygodniejszym rozwiązaniem będzie oczywiście postawienie na tapetę, którą można bardzo szybko zmienić. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele kolorów i wzorów tapet, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. W dzisiejszych czasach najmodniejsze są motywy roślinne i różnorodne wzory geometryczne. Warto wspomnieć również i o tym, że na rynku jest wiele rzetelnych firm, które wykonują fototapety na indywidualne zamówienie. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że możemy zamówić oryginalną tapetę z dowolnej grafiki.

sypialnia ściana

Na jakie dekoracje postawić?

Ściana w sypialni nie musi wcale być nudna. Na półkach sklepowych dostępnych jest bardzo wiele fantastycznych dekoracji, dzięki którym można przywrócić do życia nawet bardzo ponure sypialnie. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład naklejki ścienne. Nie można zapominać także o specjalnych szablonach, dzięki którym na ścianie można namalować ciekawe obrazy. Kolorowe naklejki to doskonały pomysł na sypialnię dla małego dziecka.

Tapicerowane panele

Na samym końcu warto wspomnieć o tapicerowanych panelach. Jest to idealny wybór dla tych osób, które potrzebują wygodnego oparcia dla głowy i pleców podczas czytania. Dzięki tapicerowanym modułom można pokryć nie tylko fragment, ale całą ścianę.