Niepowtarzalne aranżacje balkonów

O ile sporo uwagi przykładamy do aranżacji mieszkania czy domu, o tyle mniejszą skupiamy na balkonie czy tarasie. Tymczasem warto dobrać elementy tak, aby współgrały ze sobą i stanowiły znakomita propozycję odpoczynku i tworzyły miejsce, w którym chętnie będziemy spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną.

Płytki na tarasy i balkony

Przede wszystkim balkon lub taras wykładamy płytkami, które będą podstawa do tworzenia odpowiedniej aranżacji. Pamiętajmy, że w takim miejscu płytki powinny być wytrzymałe i antypoślizgowe. Po deszczu taras ze śliskimi płytkami może stać się miejscem nieprzewidzianego upadku i chociażby złamania ręki, lub nogi. Lepiej tego uniknąć.

aranżacje balkonów

Umeblowany taras, czyli meble pod chmurką

Aranżacje balkonów należy rozpocząć od wyboru mebli do siedzenia. Ważnym elementem są meble ogrodowe. O ile na balkonie nie zawsze zmieścimy cały komplet, o tyle na taras spokojnie możemy wybrać coś ładnego i sporych rozmiarów. Znakomicie sprawdzi się też huśtawka na balkonie, albo wygodny fotel. 

balkon aranżacje

Aranżacje balkonów – Jaki kwiat i jaka donica

Bardzo ważnym elementem aranżacji tarasu czy balkonu są kwiaty doniczkowe. Ich ilość jest różna, w zależności od upodobania właścicieli. Niektórzy także rezygnują z pewnych odmian, ponieważ są niebezpieczne dla zwierząt, a żaden z domowników nie potrafi oduczyć kota podgryzania roślin doniczkowych. Ogromną rolę w wystroju balkonu odgrywa sama doniczka. Wśród wielu rodzajów materiałów oraz kolorów, jakie możemy wybrać, znajdują się m.in. donice ceramiczne, szklane czy metalowe. Te ostatnie znakomicie sprawdzają się podczas aranżacji balkonów nowoczesnych, które posiadają innowacyjne wzory balustrad oraz interesujące propozycje kompletów wypoczynkowych mebli ogrodowych. Jeśli chcemy postawić na bardziej naturalne materiały, warto kupić drewniane osłony na donice lub wybrać ceramikę, która prezentuje się estetycznie, a w dodatku jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla kondycji roślin balkonowych. Doniczki mogą stać na podłodze, wisieć na balustradzie lub na suficie, możesz również wykorzystać półki lub skrzynki do ich wyeksponowania.

meble na balkon

Ciekawe inspiracje oraz propozycje gotowych aranżacji znajdziemy głównie w Internecie. Pojawiają się również w programach telewizyjnych oraz w czasopismach dotyczących aranżacji domu i ogrodu.